عقرب

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
کژدم یا عقرب و یا دراز دم نام یکی از گونه‌های بندپایان رده عنکبوتیان است

شکل ظاهر: عقرب ها در مناطق مختلف آب و هوایی متفاوت اند. رنگ آن ها قهوه ای تیره و بدنی پهن و مسطح دارای 8 پا که دو جفت پنجه در قسمت جلو مانند انبر برای نگهداری طعمه دارند.
اندازه: طول آن ها از 1 تا 4 اینچ می باشد.

رفتار: عقرب ها شکارچیان دیگر حشرات بوده و بیشتر در شب فعالیت می کنند. چرخه عمر آن ها بسیار طولانی به مدت 3 تا 5 سال است و از طریق جفت گیری تکثیر می کنند. این حشرت اغلب پس از تکثیر، نوزاد خود را بالای بدن خود تا زمان پوست اندازی اولیه نگهداری می کند. عقرب ها عموماً از گونه خود تغذیه می کنند و ماده ها نیز از عقرب های جوان تر تغذیه می کنند.
زیستگاه: عقرب ها در زیر تخته سنگ ها و قلوه سنگ ها مخفی می شوند تا از خود حفاظت کنند. از طریق درز و ترک بیرونی ساختمان به داخل ساختمان می خزند و نیش آن با توجه به پوست هر شخص یک نوع آلرژیک نشان می دهد و بسیار خطرناک است.

نکات جالب: عقرب ها در نور ماوراء بنفش درخشش خاصی داشته و از قدیمی ترین فسیل های عنکبوتیان به شمار می آیند که این فسیل ها در دوران پالئوزوئیک یافت شده اند.
 

اقدامات شرکت سمپاشی تضمینی آریا برای از بین بردن سوسک ریز

مشاوره جلوگیری ورود سوسک ریز

که عمدتاً از کارتن های مواد غذایی که از فروشگاه های مواد غذایی وارد منزل می شود و یا سبد میوه و همچنین شل های نوشابه و آب معدنی . پیشنهاد می گردد که به محض ورود و تخلیه مواد غذایی ، کارتن یا سبد میوه را از منزل خارج نموده تا تخم های سوسک ریز مجالی برای باز شدن در داخل منزل نداشته باشند .

استفاده از طعمه های پودری و خمیری (برای جاهای مرطوب)